Çarşamba, Ekim 24, 2012

Paylaşma vaktidir bu vakit..

Dün bir mail aldım. Ufak bir rica başlığında, gayet kibarca yazılmış güzel bir mail. Rica çok basit aslında, yardım etmek.. Biz de olanı, olmayan ile paylaşmak.. Bir el uzatmak, farkında olup birşeyler yapmak için çırpınanlara..

Köy okullarına yardım etmek için bir çok etkinliğe denk gelmişsinizdir. Bazen bireysel olarak, bazen toplu olarak yapılan. Görmeden bilemiyoruz bazen, anlayamıyoruz ama gören ve bilenlerin çağrılarına da kulağımızı tıkamamız gerekiyor. O tarafta işler bizim burada ki gitmiyor o kesin!!

Bu ne ilk ne son köy okulu yardım bekleyen.. En azından birine yetişmeye çalışabiliriz. Tek başına bu duyarlılığı gösteren ve yardım toplamak için uğraşan Bahadır'a destek olabiliriz.

Maili olduğu gibi yayınlıyorum, fotoğrafları ile birlikte. Ben hem duyurarak hemde kitaplığımdaki bazı kitap ve dergileri paylaşarak elimden geleni yapmaya çalışacağım.

Blogunuzda duyurarak bile yardım edebilirsiniz.
Yazıyı olduğu gibi kopyalayabilir ve yayınlayabilirsiniz.

Görüştüğüm kişinin bilgileri:

Bahadır Emirler
Telefon: 0531 781 06 81 
Mail: bahadiremirler@gmail.com

"İngilizce öğretmeni olan eski bir arkadaşım geçtiğimiz yıl öğretmen olarak Hakkari'ye atanmıştı ve yaklaşık bir buçuk senedir Güney Doğu'da öğretmen olarak çalışmakta... Yaz aylarında kendisiyle görüşme fırsatı buldum ve öğrencilerinin tahmin edilemeyecek kadar eksiği olduğunu öğrendim. Bunun üzerine elimdeki kitap ve kırtasiye malzemelerini, çevremin de desteğiyle birlikte Hakkari'ye göndermeye karar verdim. Ancak ne yazık ki çevrem yeteri kadar ilgi göstermedi. Altı yüz küsür facebook arkadaşımdan sadece biri, sağolsun, bir koli hazırlayıp gönderdi :) Ağustos ayından beridir malzeme arayışı içerisindeyim ve iş yerimdeki arkadaşlarımın da desteğiyle bir miktar kitap ve kırtasiye malzemesini hazır bulundurmama rağmen içime sinmediği için gönderemedim. Bayram'dan sonra son bir gayretle malzemeleri tamamlayıp Hakkari'ye ulaştırmayı planlıyorum. Bu konuda senden ufak bir ricam olacak, belki çam sakızı çoban armağanı kütüphanenden bir iki kitap ayırarak ve blogundan bu yardımı duyurarak bana yardımın dokunabilir.
 
....Yardımın gideceği okulu arayıp kolileri teslim alacak öğretmen arkadaşım Ahmet Kazu'nun çalıştığı Hakkari Ticari Meslek Lisesi'ni arayıp kendisiyle görüşebilirsin.

Son olarak yardımlarımız öğretmen arkadaşımızın çalıştığı lise dışında, dağ köyünde bulunan kardeş okulları Doğanlıköyü İlköğretim Okulu'na ulaşacak. Dolayısıyla hem çocuk hem de yetişkin kitaplarına ihtiyacımız var. Umarım bu işin altından kalkabilirim diye düşünüyorum ve ilgin için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum."


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder